Bláznivý nápad: Přestavěný Nissan GT–R lze řídit pomocí ovladače PlayStation

Auto-moto 16. října 2017 | 09:02 — Lukáš Bauer
Britský profesionální závodník Jann Mardenborough si minulý týden vyzkoušel své herní schopnosti tak trochu jinak, než doma u televize. Z helikoptéry pomocí dálkového ovladače od Sony Playstation řídil přestavěný okruhový speciál Nissan GT–R!
Loading...
Britský závodník Jann Mardenborough vyzkoušel své herní schopnosti na tomto unikátním Nissanu GT–R / C / Internet

Zastoupení automobilky Nissan pro Velkou Británii ve spolupráci s firmou zabývající se konstrukcí závodních vozidel udělali náročnou úpravu závodního speciálu s označením Nissan GT–R / C. Úprava spočívá především v možnosti tento vůz řídit dálkově pomocí ovladače DualShock 4, který zná asi každý, kdo má doma PlayStation.

K uvolnění plného výkonu Nissanu, který má 542 koní tak stačí pouze o několik milimetrů hýbnout tlačítkem na dálkovém ovladači. Šílený nápad britských konstruktérů tak umožňuje „hráči“ vytáhnout z této bestie maximální rychlost až 315 km/h.

Profesionální závodník Jann Mardenborough řídil GT-R/C z kokpitu vrtulníku Robinson R44 Raven II, který na tuto akci získal zvláštní povolení k provozu v nízké nadmořské výšce nad okruhem, při tomto nezapomenutelném zážitku Mardenborough dosáhl na okruhu čas 1:17:47 při průměrné rychlosti 122 km/h a maximální rychlosti 211 kilometrů za hodinu.

Pro správné a bezpečné fungování tohoto vozu bylo zapotřebí provést velmi rozsáhlé a drahé úpravy. O přenos telemetrie do helikoptéry se staral výkonný systém RaceLogic VBOX. Aby si vůz rozuměl s něčím jako je dálkový ovladač DualShock, bylo potřeba do kufru umístit čtveřici počítačů, které překládaly vstupy regulátoru PS4, ovládaly řízení, převodovku, škrtící klapku a samozřejmě brzdy.

V neposlední řadě byl vůz také vybaven bezpečnostním systémem, který umožňuje dvojici dalších operátorů převzít kontrolu nad brzdami a startováním motoru pro případ, že by „řidič“ ztratil nad GTR–R/C kontrolu. Jedná se tak o vskutku zajímavý kousek, který není k vidění každý den, a podle Mardenboroughova vyjádření to byl skutečný zážitek i pro něj.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Již od zítřka si můžete koupit nový iMac Pro. Nejde mu ovšem upgradovat RAM

Odolný, vodotěsný, mobilní telefon s výkonnou svítilnou za...

Zadáváte PIN na vašem notebooku? Pokud máte model od HP, tak...

NASA již brzy oznámí průlomový objev na poli exoplanet

Češi mají konečně dostupných více než 40 milionů...

Blíží se čas, kdy se nukleární fúze stane regulérním...

Velmi levná sluchátka nejen pro pařmeny! Povedený design s...