Nejrychlejší sériová motorka světa pochází z Japonska. Udržet se na ní, chce asi pořádnou sílu

Auto-moto 12. října 2017 | 19:01 — Lukáš Bauer
Originální Kawasaki Ninja H2R lze ve většině zemí provozovat pouze pro jízdu na okruhu, ale existuje i homologovaná verze pro silniční provoz. Postavit takto šílený motocykl s výkonem přes tři sta koní, vyžaduje od výrobce mnohem více, než jen turbo a velký motor.
Další 3 fotografie v galerii
Kawasaki Ninja H2R je naprosto brutální stroj / Internet

Kawasaki Ninja H2R je naprosto ohromující stroj, který odkazuje na slavný model této značky s názvem 750SS Mach IV. O důrazu, který na vývoj stroje výrobce kladl, může svědčit i logo River Mark na přední masce. Tento symbol používá Kawasaki Heavy Industries od roku 1870 pouze u naprosto výjimečných produktů.

Výrobce do vývoje tohoto motocyklu, jehož motor je přeplňovaný kompresorem zapojil většinu svých divizí. Bylo totiž potřeba zvládnou mnoho různých problémů, který tak lehký stroj s tak obrovským výkonem nutně provází. Do projektu se tak zapojila celá řada odborníků z Gas Turbine & Machinery Company, Aerospace Company a Corporate Technology Division.

Výsledkem této spolupráce je nejrychlejší motocykl světa, který dosáhl na okruhu rychlosti přes 400 km/h. Speciální kompresor pumpuje do motoru až 200 litrů vzduchu za sekundu, což na vstupu do spalovacího prostoru představuje rychlost až 100 m/s. Výsledkem je tlak, který odpovídá 2,4 násobku atmosférického tlaku.

Tato motorka může držet na silnici pouze díky příhradovému rámu, který je osazen nejlepšími díly z dílen Kawasaki. Stabilitu ve vysokých rychlostech zajišťuje jednak delší rozvor (1 450 mm) a také řada aerodynamických prvků. S vývojem motocyklu pomáhala již zmíněná letecká divize KHI, přítlačná křídla hovoří celkem jasně.

Ninjovi pomáhá také armáda elektronických asistenčních systémů jako ABS, kontrola trakce, systém nastavení brzdného účinku motoru, startovací asistent a elektronický tlumič řízení. Přesto však uřídit tento šílený stroj vyžaduje profesionální schopnosti závodníka.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Co přináší poslední aktualizace Windows 10? Spoustu novinek pro kreativce!

Nevíte, jak se zbavit Facebooku? Poradíme vám, jak navždy...

Na co si pořizovat digitální zrcadlovku? Tenhle nový kompakt...

Novinky pro nejnáročnější smartphonisty: Huawei Mate 10 a 10...

Cukrovkářů přibývá! Umělá slinivka břišní jim ve...

Virtuální realita už poběží i v obrovských místnostech!...

Drony útočí! Ataky z nebe začínají být na hraně zákona....