Téměř nikdo ji nezná, přesto je legendou. Toyota Century se dočká po dvaceti letech redesignu!

Auto-moto 06. října 2017 | 11:16 — Lukáš Bauer
Legendární Toyota Centuy je vůz, který představuje neotřelý japonský luxus minulého století. Jedná se o obrovskou čtyřdveřovou limuzínu, která byla poprvé představena v roce 1967 a zůstala téměř nezměněna až do roku 1997. Nyní japonský výrobce oznámil, že představí novou generaci Century na autosalonu Tokyo Motor Show.
Dalších 5 fotografií v galerii
Toyota Century byla vyráběna pouze s motory V8 a V12, nyní se dočká hybridního pohonu / Toyota

Jedná se o třetí model, který byl představen v poválečném Japonsku v roce 1967. Obrovská limuzína představuje vrchol neoklasicistického luxusu značky Toyota. Tento vůz tak od poloviny minulého století, po designové stránce téměř nezměněn, přepravoval japonské císaře, ministry a nejvyšší vrstvy společnosti. Je však nutno podotknout, že přes zastaralý vzhled se uvnitř nachází naprosto aktuální technologie.

Třetí generace tohoto zvláštního automobilu, má být představena na Tokio Motor Show později tento měsíc. Aktuální Toyota Century (na obrázku) je poháněna hybridním hnacím ústrojím V8 o objemu 5,0 litrů, čímž se poprvé objevila elektrifikace v tomto modelu.

Century byla vždy považována za něco, co představuje opravdu ledový klid pro posádku. Nyní Toyota oznámila, že model dostane zcela nové hybridní ústrojí, které podle výrobce vytvoří oázu klidu naprosto bez okolního hluku. Century ovšem přijde o pohonnou jednotku V12 – unikátní motor a snad jediný dvanáctiválec vyrobený v Japonsku. Nová pohonná jednotka, 32–ventilový V8 je pravděpodobně ta samá, která pohání Lexus LS600h.

Interiér aktuálního modelu je vybaven čalouněním z vlny, masážními zadními sedadly, a dokonce integrovanou opěrkou na nohy. Vlna se může zdát jako podivná volba pro automobilový interiér západního světa, ale v Japonsku je považován za obrovský luxus. V nabídce je však samozřejmě i kůže.

Uvnitř nechybí LCD panely, dálková ovládání, monitorování slepých bodů a další technologie, které odkazují na to, že se nejedná o papalášské auto ze sovětského svazu, i když tak na první pohled může působit.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Již od zítřka si můžete koupit nový iMac Pro. Nejde mu ovšem upgradovat RAM

Odolný, vodotěsný, mobilní telefon s výkonnou svítilnou za...

Zadáváte PIN na vašem notebooku? Pokud máte model od HP, tak...

NASA již brzy oznámí průlomový objev na poli exoplanet

Češi mají konečně dostupných více než 40 milionů...

Blíží se čas, kdy se nukleární fúze stane regulérním...

Velmi levná sluchátka nejen pro pařmeny! Povedený design s...