Nemá volant ani dvanáctiválec! Takhle bude vypadat nejluxusnější automobil blízké budoucnosti

Auto-moto 03. července 2017 | 11:37 — Lukáš Bauer
Ke 100. výročí založení BMW má každá automobilka ze skupiny BMW za úkol postavit vozidlo, které bude reprezentovat její směr v horizontu následujících třiceti let. Rolls–Royce se ukázal se svým obrovským konceptem Vision Next 100 s osmadvaceti palcovými ráfky, futuristickým interiérem a řadou nevídaných funkcí.
Dalších 6 fotografií v galerii
Nádherný koncept Vision Next 100 od automobilky Rolls–Royce / Internet

Koncept Vision Next 100 od Rolls–Royce je jak jinak, než vozidlo s ryze autonomním řízením bez volantu. Chlubí se také nulovými emisemi, takže je jasné, že uvnitř určitě není zážehový motor V12, ale elektrický pohon, nebo jiný Hi–Tech palivový článek.

Rolls-Royce tvrdí, že automobil využívá umělou inteligenci takové úrovně, která posádce zajistí jedinečný jízdní zážitek. Pomocí virtuálního asistenta si tak posádka může zjistit vše o cílové destinaci, včetně občanského vybavení, hotelů a zajímavých míst v okolí.

Podle automobilky bylo nutné, vydat se do budoucnosti, aby svým zákazníkům sdělila jasnou vizi, kam se její automobily budou ubírat. “Vytvořili jsme nekompromisní plně autonomní koncept, který má za cíl získat emoční náklonnost nových i stávajících zákazníků Rolls–Royce,“ uvedla automobilka ve své zprávě.

Rolls–Royce se snaží ve svém konceptu ztvárnit čtyři základní vize: Osobní přístup, snadné cestování, oázu klidu a inteligenci.

Osobní přístup se týká schopnosti přizpůsobit vozidlo požadavkům kupujícího, které často kombinují moderní materiály a staré řemeslo.

Oázou klidu naopak automobilka pravděpodobně míní velkou pohodlnou sedačku v zadní části velkého vozu, která je ušita z nejdražší látky a vykládána makasarovým dřevem.

Komofortní cestování má jeho majiteli zajistit vysoce výkonný systém umělé inteligence, který bude umět plánovat trasy, připomínat schůzky, nebo zmiňovat zajímavosti v okolí. K dalším zvláštnostem patří také ukládání zavazadel z boku automobilu, jak je patrné z fotografií v galerii.

Odvážný krok v podobě tohoto automobilu by však vyžadoval stejně tak odvážného majitele, protože při pohledu na zakrytovaná kola, jejichž kryty končí jen několik centimetrů nad silnicí, je jasné, že při průjezdu Prahou by z nich příliš mnoho nezbylo. Ale takové už koncepty prostě bývají a praktická stránka se promítne až v sériové výrobě.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nové nařízení EU změní internet: Končí svobodné vyjádření názoru v kyberprostoru?

Víte, jak vlastně funguje potrubní vlak jedoucí téměř...

Nejznámější světový vizionář se potýká neustále s...

Démoni podle amerického profesora psychiatrie existují: Zlo je...

Na těchto záhadách si vylámaly zuby již stovky vědců a...

Vyšší dávky vitamínu D by měly podle lékařů výrazně...

Čeští vědci vyvinuli zcela nový typ vlákna, jež je...