Neuvěřitelné drama v závodu 24 hodin Le Mans! 19 vítězství si připsala stáj Porsche

Auto-moto 23. června 2017 | 12:50 — Lukáš Bauer
Pro Porsche, držitele rekordního počtu vítězství v Le Mans, je to již 19. celkové vítězství v tomto nejnáročnějším závodě na světě a třetí vítězství v řadě. Po závažné poruše Porsche dokázalo doslova nemožné a sobotní závod vyhrálo.
Závodní tým Porsche, který v letošním závodu 24h Le Mans dokázal nemožné / Porsche

V průběhu sobotního večera to již vypadalo, že závod 24 h Le Mans pro tým jezdců Earl Bamber (NZ), Timo Bernhard (DE) a Brendon Hartley (NZ) se závodním vozem Porsche 919 Hybrid skončil. Jejich vůz postrádal pohon přední nápravy, jeho oprava trvala více než hodinu a do závodu se vrátil se ztrátou 18 kol. Ale 85. ročník klasického vytrvalostního závodu v Le Mans přinášel tak dramatické změny, že nemožné se stalo skutečností.

Po enormním vypětí sil se tato trojice propracovala z 56. místa k celkovému vítězství. Pro Porsche, držitele rekordního počtu vítězství v Le Mans, to je 19. celkové vítězství v nejnáročnějším závodě na světě a třetí vítězství v řadě, takže německý výrobce si nyní může slavnou putovní trofej ponechat.

Pro Earla Bambera to je po ročníku 2015 jeho druhé celkové vítězství v Le Mans za volantem závodního vozu Porsche 919 Hybrid. Také Timo Bernhard dosáhl svého druhého celkového vítězství v Le Mans. Po svém prvním triumfu v roce 2010, kdy byl zapůjčen týmu Audi, snil o tom, že vítězství jednou zopakuje s Porsche. Brendon Hartley byl z letošní šestice továrních jezdců Porsche LMP bezpochyby nejlačnější po úspěchu, protože jeho jméno nebylo dosud na velké trofeji vyryto.

„Nemohu uvěřit, že jsme dokázali zvítězit, přestože jsme byli po hodině v boxech na konci startovního pole. Brendon i Timo jsou od začátku součástí závodního programu Porsche LMP, ale za toto vítězství vděčíme především mechanikům v boxech. Bez jejich tvrdé práce bychom se zpět do závodu nedostali, takže na tomto vítězství mají lví podíl,“ uvedl po skončení závodu Earl Bamber.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Budou malé nano-sondy, poháněné solárním větrem, již brzy dobývat vesmír? Cílem jsou vzdálené asteroidy

Budou malé nano-sondy, poháněné solárním větrem, již brzy...

Sony RX10 IV: S nejrychlejším ultrazoomem na světě prostě...

Apple tvrdí, že příliš mnoho obličejů zruinovalo jeho demo...

Miniaturní USB nabíječka Chargerito vám kdykoliv nabije,...

Hyperloop: Jak funguje potrubní vlak jedoucí téměř...

Na pláž i do hor: Malý Bluetooth reproduktor, jenž vydrží i...