Porsche představilo nejvýkonnější 911 Turbo S Exclusive Series. Vyrobí pouze 500 vozů!

Auto-moto 19. června 2017 | 10:02 — Lukáš Bauer
Nová speciální edice 911 Turbo S Exclusive Series bude dodávána v karosářské variantě kupé a poskytne o 27 koní vyšší výkon než běžné Turbo S. Objem výroby pro celý svět je však omezen na 500 vozů.
Dalších 9 fotografií v galerii
Pro malosériový vůz byla speciálně navržena i sada kožených zavazadel Exclusive Series / Porsche

Minulý týden představila automobilka Porsche svůj nejvýkonnější malosériový model 911 Turbo S Exclusive Series, kterého plánuje vyrobit pouhých 500 kusů. Omezená série se chlubí větším výkonem a především velkou dávkou extravagance.

Limitovaná série Porsche 911 Turbo S Exclusive Series se odlišuje od standardního modelu 911 Turbo S nejen o 27 k vyšším výkonem, ale také jedinečným designem. Při jeho výrobě byly použity ušlechtilejší materiály a řada extravagantních detailů.

Malosériovou devětsetjedenáctku bude pohánět známý šestiválcový „boxer“ 3,8 litru se dvěma turbodmychadly o výkonu 446 kW (607 k) a 750 N.m točivého momentu, který bude k dispozici v rozsahu od 2250 do 4000 otáček.

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy a hranici 200 km/h pokoří za 9,6 sekundy. Sportovní vůz dosahuje nejvyšší rychlosti 330 km/h, přičemž spotřeba paliva se od standardního modelu nijak neliší a v kombinovaném režimu činí 9,1 l/100 km.

Limitovaná edice Porsche 911 Turbo S dostala také nová černě lakovaná 20“ kola s centrální maticí ve zlatožluté metalické barvě, jejichž povrch je upraven novou laserovou technologií.

Při výrobě bylo použito mnoho dílů z uhlíkového kompozitu a vůz dostal exkluzivní metalický lak ve zlatožlutém odstínu. Z kompozitu, vyztuženého uhlíkovými vlákny, jsou vyrobeny například přední kapota, střecha a boční prahy.

Pro tuto sérii byla speciálně vyrobena také sada kožených zavazadel Exclusive Series, které jsou optimálně přizpůsobeny zavazadlovému prostoru vozu.

Z velké části ruční výrobu tohoto vybroušeného sportovního vozu bude mít na starosti nová divize Porsche Exclusive v areálu hlavního výrobního závodu v Zuffenhausenu, která se specializuje na individuální přání zákazníků a zodpovídá také za realizaci limitovaných malých sérií. 

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series začíná v Německu na ceně 259 992 EUR a prodej byl zahájen 8. června. Cena vozu pro český trh bude stanovena v nejbližších dnech.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Již od zítřka si můžete koupit nový iMac Pro. Nejde mu ovšem upgradovat RAM

Odolný, vodotěsný, mobilní telefon s výkonnou svítilnou za...

Zadáváte PIN na vašem notebooku? Pokud máte model od HP, tak...

NASA již brzy oznámí průlomový objev na poli exoplanet

Češi mají konečně dostupných více než 40 milionů...

Blíží se čas, kdy se nukleární fúze stane regulérním...

Velmi levná sluchátka nejen pro pařmeny! Povedený design s...